Tip

Repair Kit

55
Neohodnoceno

Lokální opravy povrchu dřevěné podlahy


  • 350 Kč bez DPH
  • Skladem
423,50 Kč
Kategorie: Údržba podlahy
 

Repair kit obsahuje sadu pomůcek na lokální opravy poškozených míst. Pomocí této sady lze snadno odstranit škrábance na povrchu podlahy nebo fleky až ve dřevě. Sada obsahuje 1dl přírodního nebo barevného oleje.

Oprava při odření barvy
Lokální oprava odřené barvy podlahy je snadná. Na poškozené místo aplikujte malé množství oleje, vyčkejte cca 30 minut než olej dostatečně zatuhne a následně pomocí padu a případně bílé hadry olej přeleštěte s ohledem na odstín podlahy. Pokud je povrch odřený včetně dřeva, opatrně použijte k vybroušení škrábance jednotlivé brusiva a začněte tím nejjemnějším, které často postačí. Následně olej aplikujte a přeleštěte stejným způsobem.

Oprava při hlubším poškození dřeva
V případě poškození a ztmavnutí dřeva do hloubky, místo opatrně vybruste podél vláken dřeva pomocí hrubšího brusného papíru a následně postupně použijte jemnější brusné papíry k dobroušení hladkosti povrchu a dokončete brusným padem. Následně aplikujte malé množství oleje v lahvičce a brusným padem jej rovnoměrně rozetřete v tenké vrstvě na opravovaném místě. Po 30 minutách opravované místo znovu lehce přeleštěte padem a následně vytřete bílou hadrou s ohledem na odstín podlahy. Jelikož způsob opravy se může lišit podle stáří povrchu podlahy a dalších faktorů, je vhodné nejprve provést zkoušku ideálně na méně viditelném místě či na vzorku. Barvy nových olejů a podlahy se mohou po čase lišit, je možné je tónovat pomocí jiných odstínů oleje. Opravované místa mohou mít po dokončení opravy jiný odlesk povrchu než okolí. Tato vlastnost se bude postupem času srovnávat.


Vydatnost lahvičky 1dl oleje je zhruba na 1m2 oprav. Skladování: Skladujte na suchém místě v originálním obalu max. 6 
měsíců. Bezpečnostní upozornění: Utěrky nasáklé olejem a brusný prach se mohou samovolně vznítit. Namočte je proto do vody a uchovávejte a likvidujte je v těsně uzavřené nádobě jako nebezpečný odpad. Lze je ale také rovnoměrně rozprostřít, nechat pod dohledem vyschnout a následně likvidovat jako běžný domovní odpad.