Přeolejování dřevěné podlahy

Přeolejování dřevěné podlahy prodlouží její životnost a zvýší odolnost vůči opotřebení, vlhkosti a skvrnám. Zároveň podpoří krásný vzhled dřeva a dodá místnosti příjemnou atmosféru.  Máte-li zájem o přeolejvání dřevěné podlahy, prosíme o vyplnění formuláře níže. Následně vám zašeleme cenovou nabídku. Cena se odvíjí od plochy a náročnosti.
Průměrná cena za m² se pohybuje kolem 250 Kč.

Naplánujte si přeolejování
vaší dřevěné podlahyKdy provádět přeolejování
dřevěné podlahy
 

Obecně by mělo být přeolejování dřevěné podlahy prováděno asi jednou za 1-2 roky, v závislosti na provozu a opotřebení. Důležité je také sledovat stav podlahy a v případě znatelného opotřebení nebo ztráty odolnosti provést přeolejování dříve.  Nejlepší čas na přeolejování podlahy je, když nepotřebujete místnost na nějaký čas používat. Ideálně, když se chytáte na dovolenou.

Jak probíhá proces přeolejování dřevěné podlahy

Nejprve uvolněte prostor od nábytku a ujistěte se, že je podlaha čistá. Podlaha se očistí a případně se lehce obrousí. Pak přijde na řadu olejování speciálním olejem. Pokud máte více místností, začneme postupně od jednoho konce domu. 

Přeolejování 100 m² podlahy v případě jedné vrstvy může trvat několik hodin až jeden den. Po přeolejování doporučjeme nechat podlahu nejméně 24 hodin schnout. Až pak na ni můžete vrátit nábytek a začít po ni znovu chodit.

Udržení estetického vzhledu dřevěné podlahy

Pravidelná péče o dřevěnou podlahu zahrnuje pravidelné zametání, vysávání a vytírání mopem. Prostředek na mytí podlah Clean&Care pomáhá odstranit prach, špínu a drobné nečistoty, které mohou poškrábat povrch a snížit její estetickou hodnotu. Mějte na paměti, že při zametání nebo vysávání byste měli používat měkké kartáče nebo nástavce, aby nedošlo k poškrábání povrchu.